«Κάθε σχολική αυλή και ένας κήπος αειφορίας»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας – Νεάπολης- Λασιθίου, στο πλαίσιο του έργου «Δράσεις Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία» στις Περιφέρειες Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, Βορείου Αιγαίου, Δυτικής Ελλάδας, Ηπείρου, Θεσσαλίας, Ιονίων Νήσων, Κρήτης, Πελοποννήσου, Αττικής, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου» (Α.Π. Κ1/200789/10.12.2014 και Α.Π. Κ1/164742/16.10.2015 Αποφάσεις Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων), διοργανώνει, διήμερο  επιμορφωτικό  εισαγωγικό σεμινάριο στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση την Παρασκευή 11 και το Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015, με θέμα:

«Κάθε σχολική αυλή και ένας κήπος αειφορίας»

Το Σεμινάριο θα είναι διάρκειας 10 ωρών και απευθύνεται σε εξήντα  60 εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (30 εκπαιδευτικοί Α/θμιας Εκπ/σης και 30 εκπαιδευτικοί Β/θμιας Εκπ/σης) της Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου. Οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών θα γίνουν στην παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα:

https://docs.google.com/forms/d/1yG6xea4rdNszc6a8eIaYt2jrhnRWp7HQ70aA5-oyVmw/viewform?usp=send_form Εναλλακτικά οι εκπαιδευτικοί της Α/θμιας θα στείλουν την έντυπη αίτηση απευθείας στο ΚΠΕ ενώ οι εκπαιδευτικοί της Β/θμιας στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 19 Νοεμβρίου  στις 12:00. Ολόκληρη την προκήρυξη του σεμιναρίου καθώς και το πρόγραμμα και την σχετική αίτηση μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ:  sem_11&12.12.2015_kpe_ier

Τα ονόματα των εκπαιδευτικών που έχουν επιλεγεί για το σεμινάριο καθώς και των αναπληρωματικών μπορείτε να τα κατεβάσετε από εδώ: Onomata_ekpedeftikon_sem_11&12.12.2015