3. Ένα πρωινό παρέα με τον Μπραμιανούλη. | ΚΠΕ Ιεράπετρας – Νεάπολης

3. Ένα πρωινό παρέα με τον Μπραμιανούλη.

Το πρόγραμμα είναι υποστηρικτικό του περιφερειακού θεματικού δικτύου «Υγροτ(ρ)οπο…ποιώ τη συμπεριφορά μου», είναι μονοήμερο και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, μαθητές Α, Β, Γ και Δ τάξεων δημοτικού καθώς και σε μαθητές νηπιαγωγείων, ενίοτε συνοδευόμενους από τους γονείς τους, με προτεραιότητα παρακολούθησής του από τα σχολεία μέλη του δικτύου 미니메트로 무료 다운로드.

Πεδίο βιωματικής εκπαίδευσης: Τεχνητή λίμνη Μπραμιανών Ιεράπετρας

Το Πρόγραμμα είναι αφιερωμένο στο πρόβλημα της έλλειψης και της ορθολογικής διαχείρισης του νερού Tsukur game. Είναι προσαρμοσμένο για τις μικρές ηλικίες και θα το παρακολουθούν παιδιά του νηπιαγωγείου και των μικρών τάξεων του δημοτικού σχολείου ενίοτε συνοδευόμενα και από τους γονείς ή παππούδες τους 저스트댄스 다운로드. Το θέμα θα προσεγγιστεί με παιδαγωγικά και θεατρικά παιχνίδια καθώς και με παιχνίδια ρόλων 아이패드 원노트 다운로드. Επιλέχθηκε η τεχνητή λίμνη των Μπραμιανών Ιεράπετρας, ένας εκ των μεγαλύτερων υγρότοπων της Κρήτης, όπου είναι δυνατή η μελέτη του φυσικού περιβάλλοντος και η ανάπτυξη παιχνιδιών και άλλων δραστηριοτήτων download bxslider. Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος έχει εκδοθεί από το ΚΠΕ Ιεράπετρας, το παραμυθάκι «Ο Μπραμιανούλης» το οποίο δίδεται στους μαθητές και συνοδούς τους, που παρακολουθούν το πρόγραμμα space games.