2. Του κήπου μας οι μυρωδιές (Σχολικός Κήπος) | ΚΠΕ Ιεράπετρας – Νεάπολης

2. Του κήπου μας οι μυρωδιές (Σχολικός Κήπος)

Υπότιτλος: Μέσα στον κήπο ψάξε βρες για χρώματα και μυρωδιές

Το πρόγραμμα είναι μονοήμερο και απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, μαθητές Α, Β, Γ και Δ τάξεων δημοτικού καθώς και σε μαθητές νηπιαγωγείων, ενίοτε συνοδευόμενους από τους γονείς τους 스카이림 ece 다운로드. Το πρόγραμμα υλοποιείται κυρίως στο δημοτικό πάρκο της Νεάπολης και στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Νεάπολης που πλέον έχει συγχωνευτεί με της Ιεράπετρας Pre-monster hunter world pc. Με μικρή προσαρμογή μπορεί να διεξαχθεί και στην ευρύτερη περιοχή Ιεράπετρα.

Πεδία βιωματικής εκπαίδευσης: Πάρκο Νεάπολης, δασάκι Κουτσουρά, παρκάκι Ιεράπετρας 넷드라이브 다운로드.

Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές Α, Β, Γ και Δ τάξεων δημοτικού καθώς και σε μαθητές νηπιαγωγείων Download The Digging Bug. Σκοπός είναι η ανάδειξη των «πράσινων γωνιών στις πόλεις που κατοικούμε» μέσα από την παρατήρηση των φυτών, των πουλιών, των ζώων και των πετρωμάτων Download the crid2 subtitles. Την ανακάλυψη των αλληλεπιδράσεων τους και του ρόλου τους στα οικοσυστήματα. Με τη βοήθεια εκπαιδευτικού υλικού, καθώς και με μια σειρά από προτεινόμενες δραστηριότητες και παιχνίδια, οι ομάδες των συμμετεχόντων, υιοθετούν, εξερευνούν και προστατεύουν μια «πράσινη γωνιά της πόλης τους», ενώ παράλληλα, επιδιώκουν συνεργασία με την Υπηρεσία Πράσινου του Δήμου τους και άλλους σχετικούς φορείς, π.χ Download Alice in Wonderland. τη Δασική Υπηρεσία ώστε να αναβαθμιστεί η περιοχή που έχουν υιοθετήσει. Μαθαίνουν να δημιουργούν φυτώριο, χρησιμοποιώντας ντόπιους σπόρους και στη συνέχεια θα φροντίσουν να μεγαλώσουν τα φυτά τους αφού θα τα πάρουν υπό την προστασία τους στο σπίτι word cover.