Δράση ΚΠΕ Ιεράπετρας 13 Μαρτίου 2024 | ΚΠΕ Ιεράπετρας – Νεάπολης

Δράση ΚΠΕ Ιεράπετρας 13 Μαρτίου 2024

Διαδικτυακή δράση του εθνικού δικτύου:

«ΔΙΑΤΡΟΦΗ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ και ΥΓΕΙΑ»

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας – Νεάπολης Λασιθίου στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ)-ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ» μέσω του  Επιχειρησιακού Προγράμματος  «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ» με τη συγχρηματοδότηση  της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης προτίθεται να διοργανώσει:

Μία διαδικτυακή επιμορφωτική δράση στην Αειφόρο Εκπαίδευση την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024 και ώρα 08:55 με 09:40 π.μ Download the breeding white paper., για εκπαιδευτικούς και μαθητές Γ’ & Δ’ τάξεων Δημοτικού, με θέμα:

« Το φαγητό μου για τη γη μου και τον εαυτό μου » ICloud Auto Download.

Σκοπός της δράσης είναι  να ευαισθητοποιηθούν οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί και μαθητές σε θέματα που αφορούν τη  διατροφή και τη σχέση αυτής, με την υγεία, το περιβάλλον και την κλιματική αλλαγή Download the atmega128 program. Πιο συγκεκριμένα, στα πλαίσια της δράσης γίνονται συστάσεις για αλλαγή διατροφικών συνηθειών αλλά και την υιοθέτηση μιας καινοτόμας αλλά ταυτόχρονα και βιώσιμης διατροφής για την υγεία της και το περιβάλλον 배트맨 다크나이트 라이즈 다운로드.

Για συμμετοχή στη δράση παρακαλούμε να συμπληρώσετε την παρακάτω φόρμα:

Ο σύνδεσμος παρακολούθησης είναι:

Και θα είναι ανοικτός από τις 8:30 για τυχόν δοκιμές Katok Emoji. Απαραίτητος εξοπλισμός: Προβολέας και ηχεία.

Η δράση θα πραγματοποιηθούν χωρίς έξοδα για το δημόσιο.

Θα δοθεί βεβαίωση συμμετοχής στους συμμετέχοντες.

Αναλυτικό πρόγραμμα:

Τετάρτη 13 Μαρτίου 2024

08:5509:00 Ενημέρωση Παρουσίαση.

Δρούγκα Ελισάβετ, Μυλωνάκης Ευστράτιος. Π.Ο. Κ.Ε.ΠΕ.Α./Κ.Π.Ε. Ιεράπετρας Νεάπολης.

09:0009:20 «Μπορούμε στο σχολείο».

Δανδουλάκη Μαρία, Υπεύθυνη εκπαιδευτικού προγράμματος στο «ΜΠΟΡΟΥΜΕ, Καμιά μερίδα φαγητού χαμένη»

09:2009:40 «Τα οφέλη του ύπνου και του πρωινού στα παιδιά».

Υποψ.Δρ. Ειρήνη Σφακιανάκη, Ειδικό Τεχνικό Εργαστηριακό Προσωπικό (Ε.Τ.Ε.Π.) Τμήματος Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας του  Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου.

09:40 Λήξη δράσης