«Υγρότοποι της Κρήτης. Η προστασία και η ανάδειξή τους στην αειφόρο εκπαίδευση» και «Σπηλαιόβια ζωή, ένας άγνωστος κόσμος » | ΚΠΕ Ιεράπετρας – Νεάπολης

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας ? Νεάπολης- Λασιθίου στο πλαίσιο του έργου  «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) -Περιβαλλοντική Εκπαίδευση του νέου επιχειρησιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» στους άξονες προτεραιότητας 6,8 & 9  διοργανώνει, στο πλαίσιο του Περιφερειακού δικτύου “Υγροτροποποιώ τη συμπεριφορά μου”, διήμερο θεματικό σεμινάριο στην Αειφόρο Εκπαίδευση την Παρασκευή 25 και το Σάββατο 26 Νοεμβρίου με θέμα:

«Υγρότοποι της Κρήτης 삼성 카메라 모드 다운로드. Η προστασία και η ανάδειξή

τους στην αειφόρο εκπαίδευση»

Το Σεμινάριο θα είναι διάρκειας 11 ωρών και θα απευθύνεται σε σαράντα  40 εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (20 εκπαιδευτικοί Α/θμιας Εκπ/σης και 20 εκπαιδευτικοί Β/θμιας Εκπ/σης) της Περιφέρειας Κρήτης winrar 64 bit 다운로드.

Οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών για συμμετοχή πρέπει να σταλούν στους Υπεύθυνους Σχολικών Δραστηριοτήτων το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 4 Νοεμβρίου  στις 12:00μ.μ Get tetter4 download.

Εναλλακτικά οι εκπαιδευτικοί της Α/θμιας Λασιθίου θα στείλουν την έντυπη αίτηση απευθείας στο ΚΠΕ Download the 1st bug edition of Marvel Future Fight 4.0.

Το πλήρες κείμενο της προκήρυξης, το πρόγραμμα του σεμιναρίου καθώς και τη σχετική αίτηση μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ: Υγρότοποι_της_Κρήτης_Η_προστασία_και_η_ανάδειξή_τους_στην_αειφόρο_εκπαίδευση_25_26_ΝΟΕ_2016  white door.

Τα ονόματα των εκπαιδευτικών που θα συμμετάσχουν στο σεμινάριο μπορείτε να τα δείτε εδώ: ONOMATA_για_σεμινάριο_δικτύου_υγροτόπων_25_26_ΝΟΕ_2016_ΤΕΛΙΚΟ

ΠΡΟΣΟΧΗ 켄시 게임 다운로드! Την επόμενη μέρα Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016 θα διεξαχθεί ημερίδα για τα Σπήλαια σε συνεργασία με το ΚΠΕ Βάμου στον ίδιο χώρο petra comments. Όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται θα πρέπει να κάνουν ξεχωριστή αίτηση η οποία βρίσκεται παρακάτω gradle 라이브러리 다운로드.

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ιεράπετρας ? Νεάπολης- Λασιθίου στο πλαίσιο του έργου  «Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΚΠΕ) -Περιβαλλοντική Εκπαίδευση του νέου επιχειρησιακού προγράμματος «Ανάπτυξη Ανθρώπινου δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» στους άξονες προτεραιότητας 6,8 & 9  διοργανώνει, σε συνεργασία με το ΚΠΕ Βάμου στο πλαίσιο του Εθνικού δικτύου «Σπήλαια της Ελλάδας στο φώς» ημερίδα την Κυριακή 27 Νοεμβρίου με θέμα:

«Σπηλαιόβια ζωή, ένας άγνωστος κόσμος »

Οι εκπαιδευτικοί θα στείλουν την έντυπη αίτηση στην/ον Υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων της περιφερειακής ενότητας που ανήκουν το αργότερο μέχρι την Παρασκευή 4 Νοεμβρίου  στις 12:00μ.μ Elemental Without Elementals.. Οι εκπαιδευτικοί της Α/θμιας Λασιθίου θα στείλουν την έντυπη αίτηση απευθείας στο ΚΠΕ 데브익스프레스 다운로드.

Το πλήρες κείμενο της προκήρυξης, το πρόγραμμα της ημερίδας καθώς και τη σχετική αίτηση μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ: Σπηλαιόβια_ζωή_ένας_άγνωστος_κόσμος_27_NOE_2016 .

Τα ονόματα των εκπαιδευτικών που θα συμμετάσχουν στην ημερίδα μπορείτε να τα δείτε εδώ: ONOMATA_για_σεμινάριο_για_Σπήλαια_27_ΝΟΕ_2016_ΤΕΛΙΚΟ

Επισημαίνεται ότι όσοι διανυκτερεύσουν θα πρέπει να φέρουν μαζί τους σεντόνι και κουβέρτες ή υπνόσακο καθώς οι χώροι που θα κοιμηθούμε δεν θερμαίνονται επαρκώς. Υπάρχουν διαθέσιμα 20 κρεβάτια (χωρίς σεντόνια ? κουβέρτες!), οι υπόλοιποι θα κοιμηθούν σε φουσκωτά στρώματα που θα προμηθεύσει το ΚΠΕ, ωστόσο αν κάποιος έχει φουσκωτό στρώμα μπορεί να το φέρει. Η διανυκτέρευση θα γίνει σε κλειστές αίθουσες, αν όμως κάποιος θέλει να διανυκτερεύσει στη σκηνή του θα πρέπει να λάβει υπόψη ότι προβλέπεται να κάνει αρκετό κρύο στο Καρύδι λόγω υψομέτρου. Καλό είναι να έχουμε μαζί μας αδιάβροχο, πετσέτα, μποτάκια ορειβασίας ή αθλητικά παπούτσια, φακό και μπαταρίες.