«Εβδομάδα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης» | ΚΠΕ Ιεράπετρας – Νεάπολης

«Εβδομάδα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης»

Το Υπουργείο Παιδείας Και Θρησκευμάτων, με την υπ. αριθμ.12342/Γ7/03-09-13, έχει καθιερώσει την 2η Εβδομάδα του κάθε Οκτωβρίου (για φέτος 06-10/10/14) ως «Εβδομάδα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης» 아르슬란 전기 다운로드.
Την εβδομάδα αυτή καλούνται όλα τα ΚΠΕ, οι Υπεύθυνοι Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, οι Υπεύθυνοι Σχολικών Δραστηριοτήτων και όλα τα σχολεία Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης να διοργανώσουν ενημερωτικές εκπαιδευτικές δράσεις και εκδηλώσεις ευαισθητοποίησης για την Περιβαλλοντική Εκπαίδευση 백일의 낭군님 4화 다운로드.
Η απόφαση για τα ΚΠΕ αναφέρει, ότι σε κάθε ΚΠΕ, θα πραγματοποιούνται παρουσιάσεις των Προγραμμάτων και των Δικτύων όλων των ΚΠΕ της Περιφέρειας, στους εκπαιδευτικούς της Περιφερειακής Ενότητας στην οποία ανήκει το ΚΠΕ Download the Catholic Choir.
Με βάση την απόφαση αυτή το ΚΠΕ Ιεράπετρας- Νεάπολης διοργανώνει τις παρακάτω ενημερωτικές εκπαιδευτικές συναντήσεις:

06/10/14 Νεάπολη (στο χώρο του ΚΠΕ Νεάπολης), ώρες:17:00-21:00
07/10/14 Ιεράπετρα (στο χώρο του ΚΠΕ Ιεράπετρας), ώρες:17:00-21:00
08/10/14 Σητεία (Πιθανόν στην αίθουσα του Δημ 붓글씨 폰트 무료 다운로드. Συμβουλίου), ώρες: 17:00-21:00

Το πρόγραμμα των ενημερωτικών εκπαιδευτικών συναντήσεων θα έχει την εξής διαμόρφωση:
17:00 – 18:30 Ενημέρωση από τα ΚΠΕ της Κρήτης (20λεπτες εισηγήσεις)
18:30 – 19:00 Διάλειμμα για καφέ
19:00 – 21:00 Εργαστήρια από την Παιδαγωγική Ομάδα του ΚΠΕ Ιεράπετρας-Νεάπολης, σχετικά με τα προγράμματα που υλοποιούμε για μαθητές (με χωρισμό σε τρεις ομάδες που θα λειτουργήσουν κυκλικά, δηλαδή όλοι θα παρακολουθήσουν όλα τα εργαστήρια) rundll32 exe.
Α. Ανακυκλωμαθαίνω – Ανακυκλωπαίζοντας: Μυλωνάκης Στράτος, Βουμβουλάκης Χάρης, εργαστήρια ενταγμένα στα πλαίσια του προγράμματός μας για την ανακύκλωση (επαναχρησιμοποίηση – ανακύκλωση)
Β 아이리버 플러스3 다운로드. Παρα θην αλός: Τσαντηράκη Σοφία, Λιανόπουλος Δημήτρης, εργαστήρια ενταγμένα στα πλαίσια του προγράμματός μας για τη θάλασσα (δημιουργώ και αυτενεργώ) 영화 군도 다운로드.
Γ. ΑΠΕ για τον τόπο ή τόπο για τις ΑΠΕ: Δασκαλάκης Παύλος, εργαστήριο ενταγμένο στα πλαίσια του σχετικού προγράμματος (ανάπτυξη ηθικού διλήμματος) 바람기억 mp3 다운로드.

Η Αίτηση συμμετοχής θα υποβληθεί ηλεκτρονικά στον παρακάτω σύνδεσμο: